70 lat temu rozpoczęła się budowa krakowskiej Nowej Huty, miasta w mieście zaprojektowanego zupełnie od podstaw. Tadeusza Ptaszycki jako główny projektant chciał, aby było to miasto idealne. Czasy się zmieniły, jak również potrzeby mieszkańców. Wspólnie z dziećmi chcemy odkryć ich artystyczne wizje, w jakim mieście chciałyby mieszkać.

Czym jest Obraz w pigułce?

 

Urbanistyka nie jest tematem często poruszanym w szkole czy nawet w publicznej dyskusji, tymczasem to właśnie od niej zależy jakość naszego codziennego życia. Miasta najczęściej są dziełami, które ewoluują wraz z czasem. Zdarza się jednak, że są całkowicie planowane od podstaw. W Polsce takim przykładem jest osiedle Nowa Huta, którego budowa rozpoczęła się w 1949 r. Głównym projektantem i autorem koncepcji osiedla był Tadeusz Ptaszycki.

Z okazji 70 rocznicy rozpoczęcia budowy jako temat przewodni kolejnej edycji wybraliśmy „Miasto idealne”. Wspólnie z dziećmi spróbujemy przygotować wizję ich miasta w którym chciałyby mieszkać. Następnie plastelinowe prace będą przeniesione na wielkoformatowe płótno z namalowaną wariacją układu ulic Nowej Huty.

Jak dołączyć?

Zapraszamy do wspólnego malowania w naszym Klubie OWP przy ul. Dolnych Młynów 10 już od 19 czerwca.

Terminy:

  1. 18 czerwca – warsztaty z dziećmi na Oddziale Dziecięcym Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie
  2. 19 czerwca – 20 lipca – malowanie obrazu w Klubie OWP przy ul. Dolnych Młynów 10 otwarte dla wszystkich
  3. 24 lipca  o godz. 11:00– wernisaż na Oddziale Dziecięcym Szpitala im. S. Żeromskiego
 

Partnerzy

//]]>